Skrócona metamorfoza tabletu

Skrócona metamorfoza tabletu

przez DennisBom » Śr lut 15, 2017 5:19 pm

W 1993 roku Apple przedstawił swoją kolejną propozycję, i dodatkowo pierwszy tablet PC – Newton Message Pad. Istniał ostatnie idealny PDA dostępny na targu. Pierwsze typy były wyjątkowo obłe, przyjemne i zżerane od wewnątrz błędami. Spółka z Cupertino nie dała się do urządzenia reklamowo. Kolejne wersje zostały znacznie ulepszone jednakże zupełnie nie zdobyły większej popularności. Rozwój tej grup produktowej został bezwzględnie zakończony w 1998. Połowa lat 90. zeszłego stulecia stanowiła poletko dla raczkujących tabletów. W 1995 rynek wzbogacił się o urządzenie nazywane Zenith CruisePad. Jego charakterem było zapewnienie zdalnego wstępu do komputera poprzez bezprzewodowe związanie z komputerem lub serwerem sieciowym. Wyposażony w 8,5-calowy wyświetlacz monochromatyczny LCD pytany był również przy użyciu dołączanego stylusa lub dotykową klawiaturę.
Link sponsorowany: tablet prestigio
Do wymian bezprzewodowej Zenith musiał jednak karty CruiseLAN/ISA. Oprogramowanie własnościowe dostarczane istniałoby na wspominanych właśnie przez niektórych z sentymentem dyskietkach 3,5-calowych: pierwsza zawierała aplikację dostępową, druga – pakiet konfiguracyjny dla urządzenia. Ku zaskoczeniu, zdarzają się czasem coraz jakieś egzemplarze oferowana na Allegro. W 1998 roku pojawił się pierwszy tablet urządzony w ciekawy wyświetlacz dotykowy. Jego producentem było Fujistsu. W współczesnym zajęciu powinniśmy się na chwilę zatrzymać. Firma bowiem już z 10 lat produkowało urządzenia, które prezentowane były mianem tabletów. W jednej cesze jednak produkty firmy przypominały mocno zminiaturyzowane – kiedy na stare możliwości – laptopy, i nawet netbooki. Na uwagę zwracała jednak linia Stylistic, w jakiej złapał się ten wcześniej kolorowy tablet: Stylistic 2300. Urządzenia te można było przeważnie wpaść w budynkach konferencyjnych czy całych centrach biznesowych. Daleko im istniałoby jeszcze do tabletów prywatnych. Model 2300 nie był chuderlawy. Urządzony w procesor Pentium 233 mógł pod koniec lat ’90. sporo zdziałać. Fujistsu odeszło a od stylistyki tabletowej i przesunęło się w projekt dopuszczony do komputerów, wykorzystując jednak możliwość obrotu ekranu urządzeń wokół własnej osi.
Choć koniec XX wieku obfitował w efekty, które potencjalnie mogły zrewolucjonizować przemysł, to wówczas na 2001 rok przypisuje się początek obserwowanego obecnie boomu. Wtedy to pojawił się Compaq Tablet, prezentowany przez samego Billa Gates’a. Wieszczył on zysk tych narzędzi w ciągu pięciu lat. Coś się przeliczył. Mimo wszystko to oczywiście produkt Compaq’a upowszechnił termin „tablet PC”. Potomków urządzenia obecnie można znaleźć pod szyldem HP Compaq tablet. W dalszym czasie stanowił więc a laptop z obrotowym, dotykowym ekranem. Także Microsoft planowałem bezpośredni – nie do końca udany – wkład w sprawę tabletów. W 2002 wyprodukowano Microsoft Smart Display. Istniała toż w wartości stacja z dotykowym ekranem LCD, łącząca się z komputerem PC za pośrednictwem WiFi. Wypuszczony na plac na startu 2003 roku nie zdobył popularności, zapadła więc opinia o jego zwolnieniu nim rok kalendarzowy się zakończył. Połączenie wyświetlacza dotykowego z klawiaturą istniałoby na końcu modne, iż w początkowej części lat ’00. ciężko było znaleźć produkt, który łączyłem się jedynie z wyświetlacza. A tymczasem takie i powstawały. Wśród nich spotykał się Motion Computing LS800. Kosztujący 1899 USD urządzony był procesor Pentium M Ultra Low Voltage 753 1.2 GHz i stronę graficzną Intel 915GMS Extreme Graphics 128MB RAM. Specyfikacja nie odbiegała znacznie z tej danej z komputerów, dlatego i wykorzystana pamięć operacyjna DDR2 grała w częstotliwości 400MHz. Przestrzeń dyskowa to powoli zapominane już Ultra ATA 66/100 1,8-cala. Prosto mówiąc – laptop bez klawiatury. Kiedy na targu śmiało wojowały już komputery z kolei MacBook, odnalazłaby się odważna firma , jaka oferowała modyfikację tych ustrojstw w dodatek, co można określić mianem protoplasty iPada. W 2007 roku firma Axiorton wyprodukowała przeróbkę MacBooków w coś, co nazwano ModBook. W projekcie – przeróbka komputera w tablet. Warunek – 800 USD za zmianę i sprzęt wart blisko 2000 USD do przerobienia.. Tak oto przychodzimy do 2010 roku i dnia, w jakim Apple ukazał światu pierwszy przekształcający segment tabletów produkt. W jego formy nie było nic nowego, jednak niezaprzeczalne mistrzostwo Apple na miejscu projektu i promocji musiało zaowocować sukcesem. Zaprezentowany produkt szybko był się hitem, a walka z niechęcią patrzyła w miejscowość zacierającego z radości dłonie szefostwa w Cupertino.
Gdy się okazało ten efekt Apple był siłą napędową dla Google. W Mountain View już z dłuższego okresu przyglądano się kolejnym fanfarom wykonywanym w świątyni jabłek. Najpierw iPhone, później iPad. Gigant internetowy musiał więc wykonać krok, jaki stanowił w stanie odcisnąć i swój dowód na drugim kamieniu milowym przy tej możliwości. Tak oto na początku lutego 2011 świat poznał ulepszenie znanego już systemu operacyjnego dla smartfonów – Android 3.0 Honeycomb. Przystosowany dla urządzeń z szerokim wyświetlaczem, ściśle rzecz ujmując tabletów rozpoczął podbój rynku od debiutu. W ślad za nią podążać zaczęły inne przedsiębiorstwa chcące dołożyć swoje trzy grosze do koszyczka Google. Co będzie dużo – zobaczymy. Kolejny etap historii powstaje obecnie
 
Posty: 17
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poland

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron