Zdumiewające bio triki w ogrodnictwie

Zdumiewające bio triki w ogrodnictwie

przez Max90 » So maja 20, 2017 8:00 pm

Tak właściwie wybrały nie nas, tylko nasz ogród: ziemię i sąsiedztwo naszych roślin, do których czasami się upodabniają. Dzikie, niezależne, wysiewają się same, rosną i przedstawiają się bardzo łatwo – jakby chciały zdążyć dorosnąć, zakwitnąć i wysiać nasiona zanim je zrozumiemy i wyrwiemy. Czy odda się je polubić? Jest ku ostatniemu niewiele powodów. Jako rośliny wskaźnikowe pomagają ocenić glebę w ogrodzie, dzięki czemu wiemy, jak ją naprawić oraz co posadzić. Wzbogacają w azot również oryginalne składniki odżywcze ogrodowy kompost, gdzie znajdują po wypieleniu i zwiędnięciu. Płynne nawozy z chwastów zasilają produkowane w parku rośliny. Ekstrakty z niektórych chwastów leczą w zwalczaniu szkodników roślin. Kwitnące chwasty mogą mieć dodatkową dekorację ogrodu, a dodatkowo element zabawowy dla dzieci. Gnojówka z pokrzyw do zasilania roślin w parku i podlewania kompostu.
Link sponsorowany: nasiona konopi sklep
Jeśli w własnym ogrodzie nie rośnie pokrzywa, to identycznie jak „gnojówkę” możemy robić inne rosnące obecnie w ogrodzie chwasty. Wiosną, gdyby nie mamy również zielonych roślin do zrobienia „gnojówki”, i chcemy wzbogacić glebę przed posadzeniem nowych roślin – możemy zastosować rośliny zebrane i wysuszone przez nas w minionym sezonie, możemy kosztuje też zakupić w sklepach zielarskich. Stosujemy wtedy na 10 l wody 250 g suchego ziela. Część chwastów, które się u nas wysiały, na przykład: groszek łąkowy, wyka, koniczyna, łubin, nostrzyk, chodzi do rodziny motylkowatych. Istnieją toż rośliny strączkowe, których korzenie urządzone są w brodawki zasiedlone przez bakterie wiążące azot z powietrza. Rośliny te mają niezwykle bogate źródło azotu i dodają rolę w naszym ogrodzie w ostatni istotny pierwiastek. Jeżeli rośliny strączkowe pojawią się na własnej działce jeszcze przed jej wykorzystaniem – umożliwmy im być, i jak zawiążą strąki, zbierzmy nasiona łubinu, koniczyny, polnego groszku czy nostrzyka i wysiejmy jeszcze raz w obiekcie zagęszczenia. Po jednorazowym przekopaniu widłami taka gleba nie wymaga już dodatkowego nawożenia azotem.
Większość chwastów to zioła lecznicze. Zioła będące na wyciągniętych przez siebie pomieszczeniach są bardzo większe w lecznicze substancje aktywne niż te, które sztucznie wysyłamy do ogrodu. Pamiętajmy o precyzyjnym określeniu gatunku ziela – żeby zebrać i ususzyć to, jakiego jesteśmy pewni.
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:55 pm
Lokalizacja: Poland

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron