Dzisiejszy styl pływania

Dzisiejszy styl pływania

przez DennisBom » Wt maja 23, 2017 8:54 am

Chwila jest dziś dyscyplin sportu - zwłaszcza sportów indywidualnych, w których metoda nie odgrywałaby decydującego znaczenia. Pływanie można z pewnością zaliczyć do sportów o dużych wymaganiach technicznych. Badania nad tą techniką pływania warto rozpocząć od – na pozór banalnego stwierdzenia, że woda jest obce człowiekowi środowisko, w którym uruchamianie się wymaga z niego indywidualnych kompetencje i umiejętności. Trenerzy i zawodnicy są zgodni - wśród czynników stymulujących poziom wyników sportowych w pływaniu, poza treningiem w małych górach, samym spośród najważniejszych jest mistrzostwo |techniczne sportowca. Zdaniem wielu specjalistów technika pływania jest właściwie niewyczerpanym źródłem możliwości poprawy wyników sportowych. Rywalizacja w pływaniu wymaga z jej uczestników wyjątkowych również na wysokim stopniu umiejętności technicznych.
W szeroko rozumianym procesie nauczania pływania można wyróżnić trzy podstawowe formy techniki pływania, które organizują na pozostałych jego stanach. Zapewnia utrzymanie się na wodzie oraz dodatkowo przekładanie się po powierzchni wody w tryb nieekonomiczny. Uproszczony sposób pływania charakteryzuje nieprawidłowe stworzeniem w wodzie, swoje i nieskoordynowane ruchy kończyn a też brak wydechu do wody. Zapewnia ekonomizację wysiłku, uczymy pewnych sekwencji ruchowych skupiających się na pływanie określonym rodzajem. Dokładność naśladowania przyjętych standardów daje możliwości chodzenia w system ekonomiczny. Prawidłowe napisanie na wodzie, skoordynowana praca ramion i nóg, wydech do wody zsynchronizowany z produkcją ramienia - to absolutne cechy techniki wzorcowej. Przechodzi na punkcie uzyskanie maksymalnej szybkości pływania. Jest ona znacznie indywidualna, jednak czynności ruchowe muszą być podobne z ważnymi przepisami sportowymi. Obserwacja realiów tego sportu pływackiego pokazuje wyraźnie zależność między techniką pływania (jej efektywnością), a wynikiem sportowym (szybkością pływania). Wielcy zawodnicy charakteryzują się lekkością i skutecznością ruchów pływackich w przyrównaniu do zawodników małych Jest wtedy dodatkowe dzięki trwałej i kompleksowej pracy nad techniką pływania podczas pierwszych lat szkolenia i potem pisaniu i prowadzeniu technologii w niniejszy droga, aby uwzględniała indywidualne marki również ofercie zawodnika, w szczególności jego formę somatyczną.
Skuteczne latanie to wiedzę minimalizowania oporów i poprawianie napędu. W toku pływania przechodzimy do działania ze swoistą „grą” dwóch sposobów sił. Z pewnej strony siły oporu wody zwalniają pływaka w jego ruchu postępowym, z dodatkowej i generuje on wielkości napędowe, których naturalną szkołą jest zwiększenia szybkości pływania. Pływak może właśnie długo przyśpieszać swój ruch, jak długo wykonywane przez niego zdolności napędowe prowadzić będą siły oporu wody. Nowości w drogach sił napędowych do grup oporu tłumaczą zmiany w siły jeżdżenia na dystansie, kiedy to siła jest lub maleje w klimacie każdego kroku napędowego (cyklu ruchowe). Z określonym uproszczeniem można stwierdzić, że szybkość, z którą przejmuje się pływak zależy w pełnej ilości od posiadania przez niego kompetencji do ZWIĘKSZANIA NAPĘDU oraz REDUKOWANIA OPORU WODY, a i umiejętności minimalizowania kosztów energetycznych (ekonomizacja ruchów napędowych). Poprawa skuteczności pływania (poza tak przygotowaniem kondycyjnym), może nastąpić w efektu celowych działań trenera i zawodnika jakich priorytetem jest zmniejszanie oporów wody oraz zwiększanie zdolności napędowych pływaka. Praktyka szkoleniowa pokazuje, że dobre efekty produkuje się łącząc pracę nad zwiększeniem energie i długości pociągnięcia z działaniami zmierzającymi do cięcia.
 
Posty: 17
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poland

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron