Podstawowe informacje o treningu sportowym

Podstawowe informacje o treningu sportowym

przez Gosia91 » Wt maja 23, 2017 12:17 pm

Trening sportowy to długi, specjalnie zorganizowany proces pedagogiczny, w ramach którego zawodnik pokazuje się technologii i metody swojej dyscypliny i zmienia je, kształtuje sprawność fizyczna, a też cechy wolicjonalne i osoba oraz nabywa wiedzę na temat wykonywanej przez siebie działalności sportowej. Celem ćwiczeń jest optymalizacja funkcji systemie i rozwinięcie specyficznej adaptacji wysiłkowej, umożliwiającej uzyskiwanie maksymalnych wyników i spełnień w prowadzonej specjalności ruchowej. Realizacja to zdolność przystosowania się służącego do różnych warunków środowiskowych. Rozmawiamy o adaptacji genotypowej (liczącej na wytworzeniu zmian anatomicznych i zdrowych w puli genetycznej, a zatem przekazywanych z pokolenia na pokolenie) lub fenotypowej (reakcje fizjologiczne na wykonujące bezpośrednio bodźce środowiska). Wczesna specjalizacja to marzenie do możliwie najwcześniejszego przygotowania systemu do określonych wymogów wąskiej specjalizacji sportowej i skutecznej. Pojęciem całkiem przeciwstawnym jest tzw. trening ogólnorozwojowy, jakiego obowiązkiem planowałem być ciągły rozwój zalet i możliwości stanowiących fundament pod przyszłą specjalizację. Odpowiednie rozwiązania treningowe muszą istnieć oparte na założeniach rozwoju biologicznego młodego organizmu, w szczególności i rozwoju kondycji i tężyzny fizycznej, co płynie z zespołu zjawisk wzrastania, rośnięcia i różnicowania ustroju. Tak zatem w pozycji celu, trening przebiegający w latach intensywnego naturalnego rozwoju winien być wyznaczony na rozbudowę potencjału ruchowego i wszechstronne doskonalenie pracy oraz nabywanie różnorakich umiejętności ruchowych.
Sponsored Link: testosterone supplements
W granic czasu dzielimy na trzy etapy szkolenia: wszechstronny, ukierunkowany i zawodowy. Trening wszechstronny obejmuje wszelkie grupy środków pracujących w postępowanie analityczny poszczególne cechy motoryczności istniej również kompleksowo kształtuje potencjał ruchowy, wzbogacając umiejętności ruchowe w rozmaitych zadaniach. Trening ukierunkowany grupuje środki służące kształtowaniu celowo profilowanego potencjału ruchowego, w tryb logiczny i kompleksowy, przy wykorzystaniu różnorakich metod oraz tworzenie zespołu umiejętności istotnych dla prognozowanego kierunku specjalizacji. Trening specjalny oparty jest o wymogi technologiczne oraz efektywne wybranej specjalizacji. Rozbudowuje sprawność specjalną przy zachowaniu specjalnych metod, ma również środki doskonalenia technicznego, taktycznego, wolicjonalnego i teoretycznego.
Różnicowanie jest odpowiednie ze względu na efektywność osiągnięcia celu, choć wychodzi z nowych przesłanek. I tak: na etapie szkolenia wszechstronnego różnicowanie małe jest przede każdym kryteriami rozwoju biologicznego; na czasie szkolenia ukierunkowanego trening różnicowany jest ze powodu na czynniki rozwojowe; na etapie szkolenia specjalnego trening związany jest zdobywaniu i szlifowaniu umiejętności i energie specjalnej, różnicowanie ma cel techniczny, taktyczny i wygodny.
Struktura treningu to system i rozmieszczenie elementów składowych procesu, sposoby ich wzajemnego podporządkowania i informacje między nimi i zasady sprzężenia w jeden system pracujący jako całość. Sposób funkcjonowania układu stanowi łączny efekt funkcji poszczególnych elementów oraz struktury jako systemu. Struktura treningu cechuje się: racjonalnym systemem wzajemnych powiązań różnych składowych przygotowania w ciągu treningu; określoną zależnością parametrów obciążeń wysiłkowych, obciążeń treningowych i startowych, faz książce o odmiennym charakterze i spokoju; potrzebną w wartości celu kolejnością występowania składowych ogniw struktury czasowej, ujawniającą się fazowo w całościowym procesie szkolenia, zgodnie z zasadami rozwoju stanu wytrenowania i organizacji sportowej.
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 6:44 pm
Lokalizacja: Poland

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron