Dentysta - ekspert

Dentysta - ekspert

przez Michal80 » Śr mar 22, 2017 7:23 am

Wydawać aby się mogło, że dentysta winien potrafić wszystko i iż jego produkcja istnieje już tak wąsko wyspecjalizowana, iż nie możemy w ramach samej stomatologii specjalizować się w czymś więcej węższym. Wyraża się, że właściwie nie jest, ale inny gabinet stomatologii jest co najprawdziwszym przykładem.Wydawać żebym się mogło, że dentysta powinien znać wszystko i że jego kariera jest już tak wąsko wyspecjalizowana, iż nie możemy w ramach samej stomatologii zajmować się w czymś więcej węższym. Wyraża się, że właściwie nie jest, ale inny gabinet stomatologii stanowi ostatniego najkorzystniejszym przykładem.
W obecnej przychodni, a właściwie salonie, ponieważ przychodni w starym tłumaczeniu tego określenia, ta pozycja nie przypomina, pracuje kilkunastu dentystów i – tego możemy dowiedzieć się dobrze z jednej tabliczki, wiszącej na drzwiach przychodni – każdy specjalizuje się w innej gałęzi stomatologii. Na wycieczkę zasługują dwie „specjalizacje” wśród dentystów spośród tego środka – chodzi tu najwłaściwszy specjalista, który służy implanty (sztuczne zęby) i chirurg, który gwarantuje bezbolesne usuwanie zębów.
I choć toż prawdopodobnie robić się dziwne, w dużo wielkich miasteczkach w Polsce, na obraz tego gabinetu stomatologii ogólnej w szybszych miastach powstają zbliżone gabinety, a właściwie grupy gabinetów, zrzeszające specjalistów w obrębie tej tejże dziedziny medycyny. Niegdyś takie wąskie specjalizacje dotyczyły raczej lekarzy internistów (mógł być internista z chorób zakaźnych, specjalista od cukrzycy, od alergii), ginekologów (położnik, profesjonalista od problemów z trafieniem w ciążę czy z niepłodności), i dzisiaj podobnie gra w razie lekarzy stomatologów. Lub toż tak, iż ta sprawa się modyfikuje? Trudno określić. Prawdopodobnie tylko za kilkadziesiąt lat będzie można wtedy z części czasu obiektywnie ocenić.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Dentysta - ekspert

przez Michal80 » Śr mar 22, 2017 7:26 am

Dentysta i Laser – dobre połączenie

Wielu z nas laser łączy się z korekcją wzroku albo laserowymi zabiegami kosmetycznymi, z dentystą – już prawie. A natomiast dzisiejszy stomatolog bez lasera po prostu się nie obejdzie.

Zobacz: http://www.t-dent.pl/

Laser do medycyny trafił z kilkorgu powodów – drinkiem z nich są właściwości stymulacyjne: użycie wiązki laserowej poprawia krążenie, usprawnia regenerację komórek, to w wypadku stomatologii pozwala np. na leczenie krwawiących dziąseł. Do cechy stymulujących dołączają przeciwbólowe – laser oddziałuje na błony komórek nerwowych i ułatwia regenerację aksonów odpowiadających za przesyłanie do nich wiedzy.
Przeciwdziała i stanom zapalnym, poprawiając mikrokrążenie, rozszerzając naczynia krwionośne i wzmacniając przejmowaniu się obrzęków (I. Cenian, E. Zaremba, M. Frankowski).
Całe te prawdzie pozwolą wykorzystywać pozytywny wpływ lasera w leczeniu m.in. stanów zapalnych miazgi czy zębodołu, grzybic jamy ustnej, chorób dziąseł czy błony jamy ustnej, pomagają neutralizować ból związany z środkami stomatologicznymi lub np. złamaniem szczęki.
Lampy arganowe (laserowe) w stomatologii traktowane są także do utwardzania produktów dentystycznych, np. plomb światłoczułych (teeth bleaching). Dzięki czemu dentyści mogą prowadzić z stosowania wypełnień amalgamatowych – bardziej charakterystycznych od tych światłoczułych i mających szkodliwą rtęć.
Co istotniejszy elementy – stomatologia zwyczajna. Lecz lasery dobrze sprawdzają się w stomatologii estetycznej przy zabiegu wybielania zębów. Spełniają w nich pozycję akceleratorów – pomagają oszukać czas potrzebny do zadziałania środka wybielającego. Dentysta przed podjęciem zabiegu (laser whitening) zabezpiecza dziąsła żelem (który również musi utwardzić promieniowaniem), następnie nakłada na zęby preparat wybielający i więcej uruchamia laser diodowy albo lampę. Pod wpływem promieniowania UV następuje rozpad nadtlenku wodoru – to racja ten czas zezwala osiągnąć wynik rozjaśnienia szkliwa.
Plomby, wybielanie (teeth bleaching), leczenie bądź zapalnych – ale że, dentysta winien przestać kojarzyć się szczególnie z borowaniem.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron