Obcość poddasza pianką PUR

Obcość poddasza pianką PUR

przez Michal80 » Pt kwi 21, 2017 10:29 am

Pianka poliuretanowa jest wspaniałym, szczelnym materiałem wykorzystywanym do izolacji, lecz nie jest modna ze powodu na znaczniejszą wartość względem nowych metod.Pianka uważa nie tylko dobre właściwości techniczne, ale również tworzy warstwę o dowolnie wybranej grubości i po natrysku nie tworzy spoin. Ponadto pianka nie starzeje się, nie zanika, w poznaniu od różnych produktów izolacyjnych.
Po nałożeniu pianka rozpręża się i umacnia swoją objętość nawet 120 razy, dzięki temu trafia do trudno dostępnych miejsc. Oszczędza to wykonawcy konieczności dołączania do ostatnich miejsc. Wzięcie z pianki poliuretanowej pozwala wyeliminować mostki termiczne, czyli miejsca nieciągłości warstwy cieplnej, w których ucieka ciepło. Inne metody izolacji nie są tak szczelne jak izolacja pianką.
Pianka na poddasze.


Najskuteczniejszym rozwiązaniem izolacji poddasza jest wybór otwartokomórkowej pianki poliuretanowej. Zajmuje ona dobro w domu nie gromadząc wilgoci. Jej równie ważną stroną jest wspaniała przyczepność do podłoża, pianka nie obniża się nawet z najbardziej stromych powierzchni. Rodzaj powierzchni ponad nie ma znaczenia, potrafi wówczas żyć cegła, beton, drewno, a i tak pianka będzie się dobrze trzymać przez duży okres. Ten model izolacji jest mocny też na całego rodzaju pleśnie i grzyby.
ikona_izolacja_dachu

Dodatkową zaletą pianki, przemawiającą za tym, aby wziąć jej na poddaszu stanowi to, iż nie obciąża ona budowy budynku. Nie wymagamy się zatem obawiać o uciekające ciepło i o to, że konstrukcja naszego domu będzie zagrożona. Metr kwadratowy ocieplenia waży, w zależności od grubości izolacji, od 2 do 6 kg. Co ciekawe pianka jest jeszcze dobrym filtrem powietrza. W pomieszczeniach zaizolowanych tym surowcem stwierdzono lepszą kondycja powietrza także ciekawe wygłuszenie.
Koszty pianki
Koszty izolacji pianką chcą z wybranego wzoru tego surowca. Na zbycie jest wielu producentów pianek oferujących różne opcje izolacji do wyboru, a takżę pomagające dobrać dobry człowiek po ocenie naszego budynku. Opłata za metr kwadratowy dobrej izolacji zaczyna się już z 55 zł. Wystarczającą grubością dobrej izolacji na poddaszu jest 15 cm. Izolowanie pianką jest krótkim procesem, w ciągu samego dnia można zaizolować nawet 200 m2.
ikona_izolacja_dachu_3

Piana poliuretanowa posiada dużo korzyści, jest niewrażliwa na grzyby i bakterie, wchodzi w najkrótsze szczeliny, nie potrzeba jej dużej powierzchni, by dobrze zaizolować powierzchnię ale powinien mieć, aby zapobiegać ją przed działaniem promieni UV. Doskonale kształtuje się do izolacji poddaszy.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Obcość poddasza pianką PUR

przez Michal80 » Pt kwi 21, 2017 10:33 am

Etapy budowy domu - czym się one oznaczają?

Jeśli już dopełnili wszystkie wymagane formalności, raz możemy zacząć budowę swego wyśnionego domu.

Link sponsorowany: docieplenie poddasza pianką Kraków

Proces ten odbywa się wielopłaszczyznowo i wieloetapowo. Każdy z etapów postaramy się pokrótce opisać i scharakteryzować.
Po pierwsze - stan zerowy
Na ostatnim kroku wykonujemy wszelkie roboty przygotowawcze, takie jak wyrównanie terenu, przygotowanie odpowiedniej infrastruktury dla budujących, przyłączenie niezbędnej infrastruktury technicznej i jeszcze - zagospodarowanie placu budowy.
Po drugie - stan surowy znany
Na obecnym fragmencie budowa domu polega na wznoszeniu ścian, kominów a jeszcze na miejscu więźby dachowej i pokryciu dachu. Stan tenże warto rozpocząć wczesną wiosną, by późną jesienią stanowił on już gotowy. Co istotne - jest zatem poziom który jeść nas będzie daleko. Okresowi on blisko 40 procent wszystkich kosztów, które potrzeba będzie ponieść na pełna budowę.
Po trzecie - stan surowy zamknięty
Ten stopień prac, jak nietrudno się domyślić, będzie obowiązywał w centralnej mierze zamykania całej bryły budynku. Na ostatnim stopniu przygotowuje się suche tynki, układa się okna, porządkuje plac sylwetki i przede każdym - kończy montaż poszczególnych instalacji domowych (przygotowywanie do odbioru).
Po czwarte - ocieplenie
Drugim etapem jest miejsce ocieplenia. Można do tego obowiązku wykorzystać styropian lub wełnę mineralną. Nic nie siedzi na granicy, by czas ten przełożyć na później, a jeżeli postanowimy się na "wrzucenie go" w koszty budowy, znacznie łatwo zwróci się on nam poprzez oszczędności.
Po piąte - wykończenie
Innym i nowym czasem budowy budynku jest dopełnienie jego wnętrza. Zajmujemy się tutaj na platformie instalacji grzewczych, kładzeniu tynków, gładzi, montażu oświetlenia również na wykonaniu miejsc do dalszego aranżowania wnętrz. Na tył dbamy o podstawowe wyposażenie domu i czyli o podłogę, meble, telewizor itd. Wbrew pozorom, stan ten jest wysoce cenny.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron