Proces powstawania opony

Proces powstawania opony

przez Michal80 » Pt maja 19, 2017 10:29 am

Mając z bliskich samochodów, często nie zdajemy sobie sprawy, jak powstają ich same elementy. Sprawdźmy więc, na czym liczy proces produkcji opony.Początkowym okresem produkcji opony, jest dokładne mieszanie surowców, z których naturalnie powstanie opona. Materiały te ostatnie m.in. pigmenty, chemiczne środki, a i guma). W bardzo wysokiej temperaturze i pod ogromnym ciśnieniem, dociera do połączenia każdych składników. Ukończenie tego procesu, oznacza wejście do dalszego przygotowywania opony.
Po opuszczeniu maszyny Banbury'ego (czyli urządzenia, które wykonywa artykuły z jakich postaje opona), produkt, który został wytworzony, dociera do urządzeń rozdrabniających. Urządzenia te, są specjalnie zaprojektowane, tak aby sporych rozmiarów materiał, został dokładnie pocięty w regiony, odpowiedniej długości i grubości. Musimy również wiedzieć, że na tym stopniu, powstają elementy opony, takie jak chociażby bieżniki czy boczne części.
Zakończenie procesu cięcia przyszłej opony, na etapy, powoduje, iż sprawdza się materiał, za pomocą specjalnej drutówki. Drutówka, to obiekt, który także jak obręcz koła, jest okrągły, ma znaczyć uwagę na poziomie produkcyjnym.


Nareszcie nadchodzi szczególnie istotny czynnik, procesu produkcji opony, a mianowicie dobre zabezpieczenie opony. Zakłada się ją specjalnymi włókninami, a także ubiera się dodatkowe zabezpieczenia, jakie będą przechowywały oponę, przed ścieraniem się, w momencie kiedy wejdzie ona w relacja, z obręczą koła. Następnie łączy się specjalne wzmocnienia, jakie korzysta na punkcie chronić opony, przed rozbiciem, czy sprawiać, iż samochód będzie korzystał ogromniejsza przyczepność. Na powstrzymanie tego czasu, produkuje się odpowiedni bieżnik. Proces ten realizuje się, podczas kompletnej wulkanizacji opony, gdy to swoiste urządzenia nadają ostateczny kształt oponie. Jak doskonale wiadomo, w relacje od rodzaju opony, bieżniki dzielą się z siebie.
Zanim jednak gotowa opona dojdzie do sklepów, musi poznać szereg testów. Wielkie koncerny, słynące ze naszych oponiarskich wyrobów, gdy właśnie mogą, starają się testować produkowane opony. Dochodzi nawet do spraw, iż wyrywkowo zbiera się opony, za pomocą promieni rentgena. Tego gatunku działania noszą na planie, kompletne sprawdzenie opony, nie jedynie z wierzchu, ale również z środka.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Proces powstawania opony

przez Michal80 » Pt maja 19, 2017 10:35 am

Czemu warto zmieniać opony w wozie?


Wiosna, choć nieśmiało, wchodzi do bliskiego świecie. Tym jedynym wszyscy zmotoryzowani stają przed corocznym dylematem – czyli toż już ten, by już zmienić zimowe opony? Albo czy że w ogóle jest wzgląd ich zmiany?


Reklama: wymiana opon Wrocław

Jesteśmy kilka zasad, które pomogą odpowiedzieć na te pytania.
Na początku warto zwrócić opinię na czym polega różnica pomiędzy oponami słonecznymi i zimowymi. Te główne mają zupełnie inny bieżnik. Układ rowków działa na rozprowadzanie wody, dzięki czemu przyczepność dostosowana jest do poziomu wilgotności. Ponadto opony zimowe oraz letnie przygotowane są z drugich mieszanek gumy. Dzięki temuż też inne letnie wykazują lepszą przyczepność na rozgrzanym asfalcie. Z zmian zimówki na takiej drogi będą się do niej kleić, oraz tym tymże niszczyć. Według specjalistów granicą termiczną jest 7 stopni. Ponad tej temperatury, broniącej się przynajmniej przez parę dni, wymiana opon jest konieczna.


To z opon zależy przyczepność samochodu. Dlatego wybierając odpowiednie ogumienie gwarantujemy bezpieczeństwo jazdy, a i jej komfort. Auto zwracane na odpowiednich oponach jest niezwykle ważne i „posłuszne”. Ponadto ograniczona jest metoda hamowania a jeszcze przyczepność.
Według wszystkich specjalistów ogumienia jest to niezbędna, jeśli zależy nam na łatwej, satysfakcjonującej jeździe. Również pamiętać chodzi o ich profesjonalnej wymianie. Przede każdym po takiej wymianie koła powinny zostać wyważone. Warto zobaczyć i sprawdzić ciśnienie w oponach. Wszystko to powoduje bowiem na kontrolę trakcji. Złe parametry mogą stanowić czynnikiem wypadnięcia z ulicy lub czołowego zderzenia.
Zdecydowanie zalecamy więc wymianę ogumienia. Dzięki temu będziemy posiadali pewność, iż prowadzimy samochód w wszyscy sprawny, nad którym stanowimy kontrolę. Pozwala to uniknąć niespodziewanych przejść na drodze, a też sprawi, że radość z jazdy będzie dodatkowo większa.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron