Jak sam podejmować zdjęcia reklamowe?

Jak sam podejmować zdjęcia reklamowe?

przez Michal80 » Pn maja 29, 2017 8:25 am

Gdyby jesteś właścicielem małego sklepu internetowego, albo oferujesz swoje wyroby za pośrednictwem aukcji internetowych, wtedy ten kontekst jest oczywiście dla Ciebie.


Umożliwi Obecni w niedaleki sposób dowiedzieć się, w który styl wykonać zadowalające, proste zdjęcie będące Twój wynik w najprawdziwszym możliwym świetle. Wszyscy znamy, że odwołania to przyczyna przypadku w aukcji internetowej. Już dawno udowodniono nam, że kupujemy oczami, że to straty sprzedają i budzą nas do przyjęcia określonych decyzji. Dlatego dzisiaj dowiesz się, jak zmienić stan Twoich zdjęć w lekki i mocny sposób.

Do tej chwili pewnie fotografowałeś na kocu, kanapie, podłodze, czy stole, a otoczenie Twojego materiału nie było zbyt efektywne zaś nie eksponowało wystarczająco produktu. Jeśli było inaczej, oczywiście nie szukałbyś reakcji na pytanie ustawione w tytule tego dokumentu. Musisz więc zmienić kilka rzeczy, dość naturalnych i silnych. Najpierw napiszę Ci, co zmienimy, a później co będzie Ostatni niezbędne do zastosowania zadowalającego zdjęcia.

Po pierwsze, postarajmy się określić artykuł i jego otoczenie. O ile fotografowanie butów w plenerze i przy silnym świetle na kłodach drzew, chodnikach, czy schodach jest spoko, o tyle fotografowanie zegarka, książki, czy zabawek dla niemowląt na wytartym i poprzecieranym prześcieradle, albo kocyku nie wygląda tak. Nie myśląc już o temacie ciuchów. Zmieniamy to przede wszystkim otoczenie produktu, jaki będzie fotografowany, na takie, które albo całkowicie uwydatni produkt, albo nada mu dodatkowego kontekstu. Otoczenie zależeć będzie od typu materiału, a właśnie kilka przykładów tego co natomiast w który możliwość możemy fotografować, żeby wyglądało dobrze. Zwolnienia z tematycznym otoczeniem możemy stworzyć dla produktów takich jak książki, odzież, elektronika, ramki na zdjęcia, produkty powszechnego użytku jak chociażby garnki - chociaż te niestety dobrze zdjąć w kuchni. Uniwersalnym otoczeniem dla większości materiałów jest naturalnie brak otoczenia, czyli biała przestrzeń. Takie zdjęcia najlepiej eksponują towary i powodują klientom dostrzec dokładnie sam efekt i żadne ograniczenie nie odwraca z niego pomocy. A właśnie dowiesz się, jak fotografować produkty dopiero w takim otoczeniu.

Potrzebne rzeczy:
aparat fotograficzny, albo smartfon z w moc dobrym sprzętem
biały karton papieru, odpowiedniej wielkości, aby zmieścił się na nim produkt
dobre światło - najlepiej środek dnia, gdy piękne słoneczko wdziera się do domu praktycznie przez wszystkie okno

Kiedy więc wszytko połączyć, żeby miało ręce oraz nogi? Prosto - stawiamy materiał na jasnym tle. Że istnieje imponujący również będziemy fotografować z pozycji na wprost, a nie z góry, warto zadbać o to, aby stworzyć miejsce z białego kartonu. Można tenże karton przykleić do ściany, czy kawałka wyższej deski, tak żebym karton imitował cyrkolamę. Całą scenerię zdjęciową warto ustawić bokiem do nowoczesna a przy przeciwległym boku pobawić się z papierową kartką papieru, która może powypełniać i poodbijać cienie, aby równomiernie oświetlić produkt. Zdjęcie w takich warunkach można przygotować każdym aparatem, nie stanowi wtedy poważne, i białe przyjemne tło i odpowiednio ustawiony produkt naprawdę zmieni odbiór przedmiotu, przez potencjalnych klientów. Warto natomiast mieć, aby zdjęcie później rozjaśnić w wszelkim projekcie graficznym, albo z razu w aparacie podnieść ekspozycję, ponieważ automatyczny pomiar światła praktycznie zawsze obniża ekspozycję tak, że biała strona jest stała, i nie biała. Trzeba o tym myśleć, żeby zdjęcie wyszło zadowalająco ładne.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Jak sam podejmować zdjęcia reklamowe?

przez Michal80 » Pn maja 29, 2017 8:28 am

Fotograf czy sprzęt – kto tak tak wykonywa zdjęcia?

Dzisiaj często słyszy się, że dobry fotograf zrobi wyjątkowe zdjęcie każdym aparatem. Istnieją ponadto osoby, które - komentując dobrą fotografią – spytają: jaki aparat robi takie ładne zdjęcia? Jak obecne istnieje właściwie?


Link sponsorowany: Zdjęcia ślubne Łódź

Fotografia, choć obecnie bardzo skomercjalizowana, nadal pozostaje sztuką. Sztuką rozumienia tego, co dla wielu na wczesny rzut oka niewidoczne, zmysłem do robienia niepowtarzalnych (choć nie zawsze) i powstających w myśl kadrów, wyczuciem chwili. Skłonnością do wizualizacji efektu końcowego, gdy inni nie widzą absolutnie nic. Na ostatnim polega fotografia i zajmuje zatem nie tylko tworzenia fotoreportaży z chrztów, ślubów, wesel również kolejnych dużych w utrzymaniu każdego z nas uroczystości. Podobne zasady wchodzą w fotografii studyjnej, podczas realizacji sesji ciążowych, rodzinnych czy ślubnych. Fotograf powinien zawierać sposób natomiast ostatnie nie podlega dyskusji. Zasad budów i oświetlenia można się nauczyć, natomiast myśli i wrażliwości…? Można nad nimi funkcjonować, ale "wykuć” się tegoż nie da. Gdyby tego brakuje, fotografie nie będą interesowały uwagi, nie będą istotne, nie będą szerokie emocji - będą co daleko „doskonałej kondycji”, jaką potrafi zapewnić sprzęt, pod warunkiem, że fotograf potrafi wykorzystywać możliwości swojego aparatu i całego ekwipunku, który korzysta. Działa to niestety dodatkowo w drugą część: praca nawet najlepszego fotografa, jaki zajmuje świadomość, badanie oraz wyobraźnię, może stać niedoceniona, jeśli odwołania nie będą potrafiły rywalizować jakością (rozdzielczością, ostrością) ze zdjęciami słabszych kolegów po fachu, pracującymi na najnowszych, pełnoklatkowych lustrzankach.


Klient często ocenia zdjęcia nie pod powodem jego walorów artystycznych (nie musi się przecież na tym potrafić), ale poprzez pierwszy etap oka, który zapewnia jedynie pobieżną ocenę – głównie jakości zdjęcia, czyli wspomnianej wcześniej energii i rozdzielczości oraz nasycenia kolorów i drugich drugorzędnych cech, które – choć przyciągają uwagę – to trudno nie zatrzymają jej na dłużej. Gdyby ją zakończyć, zdjęcie musi opowiadać pewną historię. Jeśli tej sprawie nie ma, jeśli spoglądając na poszczególny kadr nie możemy napisać na jego temat nic więcej poza tym, że jest „ładny”, to znaczy, że opanowanie nie jest atrakcyjne. Szczególnie irytujące są sytuacje, w których znajdujemy dobre zdjęcie (zarówno pod względem jakości, jak również walorów estetycznych), dajmy na ostatnie, na wzór na facebook’u – zaraz pojawiają się przykłady w sposobu „Pięknie! Jaki aparat robi takie zdjęcia?”. Aparat robi zdjęcia? Rejestruje, i sprawia je fotograf! Profesjonalista-artysta, który dał ogrom pracy w tok własnych sztuk oraz wykonanie danego kadru, i nie tylko pieniądze w czysty sprzęt.
Reagując na tytułowe pytanie – zdjęcia zdecydowanie robi fotograf. Oczywiście nie każdy musi wiedzieć się na grze i wiedzieć „czytać” ze zdjęć, ale często dobre zdjęcia utożsamiane są ze zdjęciami doskonałej formie, oraz toż bynajmniej nie to samo, choć wybierać się nie musi.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron