Dokąd nie przystoi parkować w Anglii

Dokąd nie przystoi parkować w Anglii

przez Michal80 » Śr kwi 19, 2017 6:46 am

W artykule są określone miejsca, na jakich nie można zaparkować pojazdu będąc w UK. Przedstawisz się dodatkowo z wiedzą, których znaczeń szczególnie unikać, ponieważ można stracić samochód - zostanie odholowany.

Miejsca, na jakich nie możemy parkować:
a) żółte linie. Zwróćcie uwagę, że w miasteczkach wszystka lub częściowo każda ulica jest żółte rodziny lub rodzinę przy krawężniku. Formy te pokrywane są tam, gdzie nie jest mieszkań parkingowych. Wciąż na składnikach, gdzie parkowanie stwarza zagrożenie lub utrudnienie dla ruchu nowych pojazdów. SYL - single yellow line oraz DYL - double yellow line; czyli pojedyncza żółta postać i podwójna żółta linia. O co w współczesnym nosi? Na poszczególnych żółtych prostych nie możemy parkować między 9:00 a 18:00 od poniedziałku do soboty, chyba że znak mówi inaczej!! Jeżeli wszak nie ma nigdzie żadnego znaku (żółtej tabliczki) określającej restrykcje dla linii, to funkcjonuje powyższa zasada. Znak może np. wydłużyć czas zaczynania rodzinie do 7-miu dni w tygodniu; gdy jest na nim tekst 9am-6pm. Podwójna ciągła linia obowiązuje 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Niezastosowanie się do przepisów grozi mandatem. Civil Enforcement Officer (Traffic Warden) - musi nam dać 5 sekund na wyjście zakazanego miejsca do odpoczynku, zanim wlepi mandat. Lecz nie reguluje to, iż mamy prawo parkować tam przez 5 minut!!

Samochód zostanie odholowany z:

b) Loading ban - potrzebuje być podwójna ciągła droga na trasie, żółte znaki na krawężniku (jedno lub podwójne) oraz biała tabliczka z napisem „No loading at any time" lub np. „No loading 9am-10am 4pm-6pm". Takie określenia zawierają niezwykle delikatne odcinki ulic bądź też, jaki chcą być non-stop "czyste" - np. są stosowane przy szpitalach, gdzie ciągle wjeżdżają lub wyjeżdżają karetki dodatkowo wszelki zaparkowany samochód powodowałby ograniczenia w codziennym biegu "R" oraz tym samym zagrożenie bycia przewożonych pacjentów. NIKT nie że tam nawet przystanąć - nawet kobiety z legitymacją niepełnosprawności. Pozostawienie auta na naprawdę określonym obszarze grozi mandatem zbudowanym z środowiska (bez oczekiwania 5 min) oraz odholowaniem.
c) Red line - czerwone ciągłe linie - identyczne podstawy do p.pkt b)
d) White zigzag - białe zygzaki na autostrad graniczące z wejściami dla pieszych - mandat + odholowanie
e) Bus Stop - przystanek autobusowy - mandat + odholowanie
Nawet, gdy wstrzyma się na przystanku autobus, zatem nie znaczy iż może tam zaparkować. Może jedynie załadować lub wyładować pasażerów. Dla motocykli są specjalne bay'e typu "Coach Parking".
f) Disable bay - chyba, iż dysponuje się ważną legitymację potwierdzającą niepełnosprawność, jaką uczestniczy położyć w publicznym miejscu "do władzy" datą ważności.
g) Motorcycle bay - chyba, że parkujesz motorem lub skuterem.
h) Doctor bay - chyba, że stanowisz lekarzem oraz ulokujesz w publicznym miejscu specjalny permit (tzw. DOCtor permit).
i) Ambulance bay - zajęcie dla ambulansów (zazwyczaj przy szpitalach czy przychodniach).
j) Taxi rank - miejsce wyłącznie dla taksówek "miejskich" zaś nie prywatnych.
k) Police bay - tylko dla samochodów policyjnych.
l) School Keep Clear - miejsce przy szkołach oznaczone żółtymi zygzakami i/lub ciągłą podwójną linią. Przechowuje ono odstęp (na ciężkim obszarze) między parkowanymi samochodami oraz pierwszym dojściem do grupy.
ł) Suspended bay - miejsce (jakiś bay), które stało tymczasowo zarezerwowane dla gościa np. podczas przeprowadzki. Cechuje je żółty trójkąt przytwierdzony do słupa w pobliżu czyli na pojedynczym zawieszonym miejscu. Na nim otrzymuje się szczegółowa informacja: od kiedy do kiedy dane lokum będzie "rozwiązane" (wykupione) wraz z epokami i minutami, data kiedy działać będzie zawieszenie, dokładna lokalizacja (np. od nr 1 do 5 lub 5m od obecnego przejawu). Zazwyczaj zawieszonemu bay'owi towarzyszą plastykowe pachołki, ustawione wzdłóż jezdni.
m) "double parking" - jak samochód zostanie zaparkowany na leku drogi, przy własnych samochodów, jakie tkwią w bay'u.

Złe parkowanie w UK nie jest mówione jako przestępstwo kryminalne.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Dokąd nie przystoi parkować w Anglii

przez Michal80 » Śr kwi 19, 2017 6:50 am

5 skutecznych dróg na zimowanie ukochanych pelargonii

Dlaczego warto zimować pelargonie? Kilkuletnia pelargonia jest masa więcej uroku niż taka w centralnym sezonie - grube, czasem powykręcane gałązki dodają roślinie przestrzenności i elegancji. Moje mają 3 lata. Sadzę je wiosną do czystego kompostu także nie uszczykuję pierwszych pączków kwiatowych - ponieważ zawierają masa kwiatów niż liści.

Link sponsorowany: Parking Balice

Pelargoniom nie można oddać zmarznąć. Należy spożywa odebrać do zawarcia gdyby tylko zapowiadają przymrozki w Twojej stronie.

Metod #1

Skoro jesteś niewiele flor także wielu pomieszczenia na letnich parapetach, można pelargonie przenieść po nisku do bawienia i cieszyć się rośliną całą zimę. Będziesz spoglądać gdy żyje - gałązki raczej się wyciągną, natomiast w lutym/marcu zakwitnie, a czasem nawet wcześniej. W lutym można ją przyciąć - według własnych preferencji, a jeżeli minie zagrożenie przymrozków wiosną wystawić do parku.

Metoda #2

Nowa metoda zimowania, więc i przeniesienie do apartamentu spośród tąż mocą, że kształtujemy ją w siłę konkretnym miejscu (18C) zaś niczym dużo od wszelkiego źródła ciepła. Troszkę podlewamy, lecz jedynie wtedy gdy roślina daje bardzo znać, że wymaga. Niech sobie jest tyle ile daje radę. Jeśli zauważysz pąki to bezwzględnie je uszczykuj - nie pozwalaj zakwitnąć. Ten sposób pozwala roślinie zebrać wielkości i uformować dodatkowe łodyżki a liście - a jeżeli uznasz, że cierpi ich wcale dużo - niech zakwitnie.

Skoro nie chcesz zimować pelargonii na opłacalnym oraz jasnym parapecie, i raczej w piwnicy sygnałem do przypadku jest uwierzyć, że pelargonia nie potrzebuje wody aby zostać zimę. Poniższe strategii są tradycyjne, użytkowane przez dziesiątki, o ile nie setki lat w regionach gdzie ogrodnictwo posiada mnóstwo większe tradycje oraz stanowi nobilitujące - dlaczego obok nas dużo osób o niej zna?


Metoda #3
Przenieś rośliny do piwnicy lub garażu. Dobrze to przyciąć na taką wysokość jakie mamy wymaganie i rozmieścić całe liście. Można wtedy zapomnieć o niej na całą zimę, nie podlewając ani odrobiny - lub jeżeli jesteś niskie nerwy podlewając odrobinę raz w maju. Gdy pelargonia nie ma wody oraz słońca, powstaje w pas uśpienia, spośród jakiego wybudzi się gdy rozpoczniesz ją moczyć w lutym. Im cięższe pomieszczenie, ale gdzie temperatura nie spada poniżej zera, tymże zwyczajniejsza konieczność podlewania. Jeżeli temp. stanowi ok. 10C, ważna jej nie podlewać wcale.

Metoda #4

Można wybrać pelargonię z doniczki, czy wyrzucić z rabaty, otrząsnąć korzenie z gleby, dać zaschnąć liściom, i następny założyć do plastikowej torebki wypełnionej wilgotnym torfem i właśnie przezimować do wiosny - nie podlewając.

Jeżeli pelargonia wymaga odmłodzenia, zatem właściwie w sierpniu pobrać sadzonki - ukorzenią się do zimy. Pobieranie sadzonek w styczniu-lutym nie gwarantuje kwitnienia w konkretnym czasie, ale właśnie w nowym.

Metoda #5

Otrząsnąć korzenie pelargonii z planety i osuszyć, zawinąć w druk i powiesić do władzy korzeniami w tle, gdzie temperatura nie spada poniżej zera, natomiast istnieje prosta. Niektórzy mówią, że nie osuszenie roślin może spowodować jej pleśnienie i gnicie.

W lutym przez kilka godzin namoczyć korzenie w wodzie i właśnie potem posadzić w doniczce.

Ta szkoła stosuje 50-75% szansy roślinom, stanowi wtedy przydatna jeśli zamierzasz dużo roślin dodatkowo nie jesteś stanowiska na ich zimowanie.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron