Jak opracować odpowiednio salon fryzjerski?

Jak opracować odpowiednio salon fryzjerski?

przez Michal80 » Wt lis 29, 2016 7:18 am

Każdy stylista, który istnieje na poziomie planowania własnego salonu fryzjerskiego ma przed sobą bardzo duże zadanie, które w prawdziwej liczbie wymaga dużej otwartości umysłu, informacji, wiedze oraz zajrzenia na rzecz życiowym okiem.Musisz dbać, że odpowiednio zaprojektowany zakład fryzjerski kwalifikuje nie zaledwie o szeroko rozumianym komforcie Twojej usłudze, ale też wchodzi na komfort psychiczny i samopoczucie Twoich odbiorców. Dlatego te chciałabym Wam wskazać parę rzeczy, na które w głównej kolejności należy zwrócić uwagę aranżując kompetentny pokój fryzjerski.
Poszczególne przestrzeni w salonie


Kiedy projektujemy pokój fryzjerski musimy wspominać o poszczególnych strefach, które bezapelacyjnie powinny wpisać się w własnym lokalu. Oczywiście potrzeba mieć, że owy podział w wielkiej ilości uwarunkowany istnieje z powierzchni własnego domu. W sukcesu drobniejszych powierzchni ten podział jest dużo typowy i okolice są obowiązek się przenikać. Ale w razie większych powierzchni podział jest zdecydowanie dobrze potężny i wyeksponowany. Swój wywód o danych strefach zacznę że od powierzchni poczekalni, jaka jest realizowana szczególnie z wiedzą o naszych klientach, a w której przede każdym winien wpisać się stolik do kawy i odpowiednia, miękka kanapa i komfortowe fotele. Właściwie było, jeżeli w takiej strefie znalazło się i znaczenie na tzw. gazetnik, dzięki któremu gazety z najmodniejszymi trendami w fryzjerstwie będą zwykle na bliskim polu. Niezmiernie szybkie uznanie jest także strefa recepcyjna, w której klienci mogą się umówić na konsultację w pokoju. Dlatego również w tej strefie powinna uważać się specjalistyczna recepcja fryzjerska, która w dużej wadze ułatwi rozmowy z kontrahentem. Strefa stanowisk fryzjerskich to druga strefa, na której zamierzałam skupić swoją koncentrację. Ta dziedzina przede każdym winna być urządzona w fachowe również przede ludziom ogromnie przyjemne fotele fryzjerskie oraz konsole i ludzie fryzjerskie, które są niezbędne w prawidłowej organizacji Twojej usłudze. W pokoju nie może także zabraknąć strefy mycia, jaka powinna być zaopatrzona w specjalne i najznakomitszej klasie myjnie fryzjerskie. Owa strefa powinna być uwarunkowana od wartości własnego domu. Stąd i w przypadku mniejszych rzeczy w zupełności wystarczą 2 miejsca z myjniami fryzjerskimi a kiedy kierujemy znaczniejszą przestrzenią tych stwierdzeń potrafi być dobrze więcej. Dobrze byłoby jeżeli nasz salon miał także strefę socjalną dla pracowników i strefę labor, w której przechowasz również zrobisz na dowód farby do koloryzacji włosów. Nie zapomnijcie także o strefie WC, jaka istnieje jeszcze wskazana w wszelkim salonie. meble fryzjerskie

Lokalizacja a wystrój pomieszczeń
Jak projektujemy salon fryzjerski należy zwrócić również wzmiankę na człowiek lokalizacji własnego salonu, jaki w olbrzymiej mierze determinuje styl wnętrza naszego lokalu. W przypadku tzw. salonów osiedlowych bardzo doskonale sprawdzą się ciepłe, bardziej przytulne wnętrza o charakterze bardziej domowym. W przypadku salonów w mieście miasta kluczową wartość odgrywa sama witryna fryzjerska, jednakże w sukcesu pokoi w galeriach handlowych ich wystrój niejako musi odpowiadać z wystrojem określonej galerii. meble fryzjerskie na osiedlu

Kontrahent na podstawowym miejscu
Aranżując pokój fryzjerski musisz przede każdym myśleć o swoich użytkownikach, bo wtedy ich odczucia, samopoczucie i luksus jest najistotniejszy. To, oraz będą odczuwaliśmy się w Twoim pokoju w pełnej dawce zdecyduje o tym, którą wystawią Tobie ocenę.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Jak opracować odpowiednio salon fryzjerski?

przez Michal80 » Wt lis 29, 2016 7:23 am

Fryzjer dla dzieci, gości również pań czy specjalizacja?

Każdemu, kto chce otworzyć salon fryzjerski, przed zaczęciem tej decyzji dociera do góry myśl - zajmować się, robiąc zabiegi fryzjerskie wyłącznie dla pań, mężczyzn, oraz potrafi wyłącznie dla niemowląt, albo i zostać fryzjerem „ogólnym”, oferującym usługi dla całych?Spróbujmy przeanalizować obie sytuacje.
Fryzjer ogólny, gdyż tak roboczo (dla potrzeb niniejszego tekstu) nazwiemy fryzjera wykonującego strzyżenie a pełne prace fryzjerskie dla obu płci oraz najnowszych, musi potrafić się na fryzjerstwie damskim, albowiem ono gra wysoce delikatne, ciężkie, i ślubne są przeważnie bardziej chcącym konsumentem aniżeli mężczyźni. W grupie przypadków, fryzjer bądź fryzjerka damska radzi sobie bez kłopotu z męskimi głowami. Większy problem zapewne istnieć z dziećmi, do których trzeba pamiętać różne podejście aniżeli do dużego klienta. Potrzeba takiego najmłodszego kontrahenta móc zagadać, zabawić, ale czasami zwrócić uwagę na trochę innego aniżeli strzyżenie, to nie jest skłonne vis-a-vis fryzjerskiego lustra. Fryzjer wszystek musi więc wziąć pod uwagę nie tylko talent, bądź zdolności rzemieślnicze/artystyczne (w relacji od wartości dostarczanych usług w naszym salonie, natomiast toż obecnie punkt na następny artykuł), ale przede wszystkim pragnie zawierać przystąpienie do ludzi klientów, przede wszystkim dzieci.
Odpowiedni fryzjer, posiadający doświadczenie oraz fach w ręku, będzie spośród pewnością idealnym fryzjerem ogólnym, mogącym służyć zarówno kobiety, jak również mężczyzn a dzieci.
Do cech bycia fryzjerem ogólnym należy przede każdym: ogromniejsza wprawę w dokonaniu roku również różnorodność w książce (to nie umożliwia na popadnięcie w rutynę, a także zwiększa obroty).


Fryzjer zajmujący się w eksploatacji jednej płci (lub grający strzyżenie jedynie dzieci) ma znaczny stopień wprawienia, jednak często spotyka w rutynę. Łatwiej jest tymczasem promować marketingowo salon fryzjerski tylko dla ludzi, ale dla pań (chociaż tychże gra część) lub właśnie dla niemowląt (te właśnie podejmują się pojawiać w większych miastach). Gra tym, konsumenci płci męskiej często lepiej czują się wyłącznie w salonie męskim, gdzie nie ma gwaru i śmiechów kobiet, i kobiety chcą też z sobą poplotkować bez obecności mężczyzn.
Osobną sprawą są salony fryzjerskie… bród. Brody broniły się ostatnio ogromnie sympatyczne także w najznaczniejszych naszych miastach już zaistniały specjalistyczne salony fryzjerskie obsługujące wyłącznie brodaczy natomiast ich owłosienie na osoby. Bądź osiągną efekt? O czym przekonamy się za kilkadziesiąt tygodni, potrafi roku czy 2.
Konsensusem jest połączenie pośrednie, tj. pokój fryzjerski z co najmniej dwoma fryzjerami (dwiema fryzjerkami), gdzie jakaś jednostka obsługuje tylko mężczyzn, i pozostała jedynie osoby. Wszyscy fryzjerzy powinni korzystać też odpowiednie dołączenie do dzieci. Żeby nie wejść w prostotę czy w znudzenie, firmy te mogą się wymieniać, jeżeli nie ma dużego poziomu profesjonalizacji w samej usłudze przy mniejszej znajomości „obsługi włosów” drugiej płci.
Wybór między zostaniem fryzjerem ogólnym, a pracą jest ryzykowny i zależy od zdolności i sztuk przyszłego właściciela gabinetu fryzjerskiego.

Salon Fryzjerski: http://www.awangarda.podkarpacie.com/
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron