Kontrola poziomu obrazu w automatycznej skrzyni biegów

Kontrola poziomu obrazu w automatycznej skrzyni biegów

przez Michal80 » Śr gru 21, 2016 7:45 am

Jest zatem niezwykle poważna funkcję, jaka jest niezwykle efektywny wpływ na pewną pracę automatycznej skrzyni biegów. Że wielu użytkowników o niej zapomina.Niezwykle niełatwo jest wyznaczyć temperaturę obrazie w automatycznej skrzyni biegów. Tymczasem istnieje to niezmiernie istotna kwestia przy kontroli jego stanu, zatem można wziąć, iż olej jest odpowiednią temperaturę po przejechaniu około dwudziestu km autostradą czy po jakiś dwudziestu minutach jazdy po mieście.
Teraz swój pojazd powinien popracować 3-5 min bez jazdy (praca N ) i stać poziomo. Stan na mierze w tych możliwościach winien się zawierać między min. a max. Przy bardzo nagrzanym oleju poziom prawdopodobnie żyć czystszy najwięcej o 5 mm.
W trakcie dolewania oleju (uzupełniania stanu), należy dodawać go wolno, po jakiś 100 ml. i kilkukrotnie sprawdzać stan. Przy czystym oleju łatwo jest kiepsko zinterpretować wskazania na miarce. Łatwo jest także "przelać", ponieważ (szczególnie w starszych typach skrzyń) ilość oleju między min a max. to wyłącznie 200 ml. Olej ściekający po rurce miarki posiada również zafałszować wskazania, dlatego należy po każdym wlaniu porcji oleju zbadać stan dwu, ale nawet trzykrotnie.
Niedobór oleju grozi właściwie szybkim zniszczeniem skrzyni. Ilość potencjalnych uszkodzeń stanowi ogromnie niebezpieczna. Nadmiar oleju powoduje zaś często uszkodzenia mechaniczne. Poniektórzy uważają, że nadmiar nie szkodzi. Niestety, istnieje toż mylna interpretacja.
Poziom oleju jest obliczony do dane pompy, tak aby mogła go w jakichś warunkach zassać i sprawić wszędzie tam, gdzie jest konieczny. Jeżeli obrazu jest zbyt daleko to wzrasta ciśnienie, które może doprowadzić do uszkodzenia uszczelnienia, lub tego gorsza jakiegoś delikatnego elementu, którego w automatach nie brakuje.
Naprawa automatycznej skrzyni rozwojów to z normy spory nakład. Zależy przede wszelkim z typu skrzyni i charakterze uszkodzenia. W piętnastoletnich i starych autach reanimacja automatu jest ciągle nieopłacalna, albowiem często wydatek naprawy przewyższa wartość samochodu.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Kontrola poziomu obrazu w automatycznej skrzyni biegów

przez Michal80 » Śr gru 21, 2016 7:48 am

Jest owo ogromnie istotna rzecz, jaka stanowi ogromnie drogi pomysł na pewną pracę automatycznej skrzyni biegów. Że wielu użytkowników o niej zapomina.Bardzo niełatwo jest przeznaczyć temperaturę oleju w automatycznej skrzyni biegów. Jednak stanowi ostatnie szalenie ważna sprawa przy próbie jego stopnia, to wolno przyjąć, że olej jest określoną temperaturę po przejechaniu około 20 km autostradą czy po jakiś 20 minutach podróży po mieście.
Teraz swój samochód winien popracować 3-5 min bez jazdy (praca N ) i trwać poziomo. Poziom na linii w tych powodach winien się zawierać pomiędzy min. ale max. Przy silnie nagrzanym oleju stan ma możliwość istnieć znakomitszy maksymalnie o 5 mm.
W trakcie dolewania oleju (uzupełniania stanu), należy uzupełniać go powoli, po około 100 ml. i kilkukrotnie sprawdzać stan. Przy dobrym oleju prosto jest niedobrze zinterpretować wskazania na mierze. Łatwo jest ponad "przelać", gdyż (szczególnie w starych typach skrzyń) ilość oleju między min ale max. to wyłącznie 200 ml. Olej ściekający po rurce miarki potrafi również zafałszować wskazania, dlatego należy po jakimś wlaniu porcji oleju skontrolować stan dwu, a nawet trzykrotnie.
Niedobór oleju grozi właściwie szybkim zniszczeniem skrzyni. Ilość możliwych uszkodzeń jest szczególnie szeroka. Nadmiar oleju powoduje i często uszkodzenia mechaniczne. Niektórzy uważają, iż nadmiar nie szkodzi. Niestety, istnieje to mylna interpretacja.
Poziom obrazu jest wyznaczony do oferty pompy, tak by mogła go w jakichkolwiek warunkach zassać i doprowadzić wszędzie tam, gdzie jest obowiązkowy. Jeśli obrazu jest za dobrze to żyje ciśnienie, które ma możliwość doprowadzić do uszkodzenia uszczelnienia, lub co ciekawsza jakiegoś drobnego elementu, którego w automatach nie braknie.
Naprawa automatycznej skrzyni ruchów toż z reguły duży koszt. Zależy przede każdym z rodzaju skrzyni i stylu uszkodzenia. W piętnastoletnich i starszych autach reanimacja automatu jest zwykle nieopłacalna, gdyż często wydatek naprawy przekracza wartość samochodu.

Więcej o olejach: http://olejravenol.pl/
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron