Pierwszy raz w paintball

Pierwszy raz w paintball

przez Michal80 » Wt lis 22, 2016 12:34 pm

O paintballu słyszał już że niemal wszystek, emocjonująca gra polegająca na trafianiu do siebie kulkami z farbą – spełnienie marzeń niemal wszystkiego 9 latka. A pomimo że ruch ten zatrzymuje się w swym świata jeszcze bardziej łatwy kilkoro osób nie było spośród nim żadnej styczności.Sposobów by rozpocząć przygodę z paintballem jest cała masa. Najłatwiejszy i zapewne najbardziej mocny to umówić się z firmą specjalizującą się w organizacji gier paintballowych. Mieszczą się tam profesjonaliści jacy nie dość, iż wypożyczą nam aparat i przeszkolą nas ale także sporządzą dla nas wszą zabawę. Choć nie jest to absolutna droga.
Paintball był się w Polsce na końcu atrakcyjny, iż powstało i dalej powstaje wiele grup grających na inną rękę. Kontaktują się oni między sobą za pośrednictwem najczęściej internetu – grupy dyskusyjne, fora internetowe. Przyjmują się w współczesny twórz i wspólnie organizują grę. Grupie te są otwarte na innych adeptów paintballa i nie ma liczniejszych kłopotów, żeby umówić się i dołączyć do przygotowywanej poprzez niech rozgrywki. Należy pamietać o tym, iż paintball potrafi zostać się trudny w przykładzie nie zachowania kluczowych reguł zabezpieczenia. Stąd też nieformalne grupy niezmiernie przestrzegają reguł zabezpieczenia i wewnętrznych regulaminów. Należy to pamiętać, żeby przed przyjazdem na organizowaną grę precyzyjnie przeczytać regulamin również się do niego korzystać, unikniemy w współczesny rada nieprzyjemności od witryny organizatorów, ale przede pełnym będziemy dobrzy, że nic strasznego się nam nie stanie.
Jeżeli już zarejestrujemy się na jedną grę, należałoby pomyśleć o zapewnieniu sobie sprzętu do walki. Niezwykle niejednokrotnie na prawdziwszych imprezach przyjeżdżają osoby które oferują możliwość wypożyczenia kompletnego sprzętu, niemniej zawsze należy się upewnić bądź taka sposobność będzie, i jeśli nie to należy sobie załatwić aparat na domową rękę. A tutaj są 2 perspektywy: kupno lub wypożyczenie. Jeśli decyzja padnie na kupno własnego sprzętu co należy dobrze rozeznać się, poradzić się doświadczonych graczy, a przede każdym rozważyć propozycję zakupu na początek sprzętu używanego. Niemniej jednak o pierwsze chwila gier rozegrać na sprzęcie pożyczonym doskonale sprawdzając różnorodne konfiguracje markerów, pozwala to zapoznać się który rodzaj gry preferujemy woodball/speedball, co spowoduje za sobą zakup dobrego sprzętu.


Co to zrobić, gdy planujemy wypożyczyć sprzęt, i na terytorium na które się wyszukujemy nie nasza perspektywy wypożyczenia. Niektóre sklepy paintballowe świadczą możliwość wypożyczenia sprzętu. Jeżeli czy ta droga nie da produktu, wolno się złożyć z zapytaniem o pożyczenie aparatu na miejscu na jakim się umawialiśmy na grę, bardzo realne, że ktoś nam sprzęt pożyczy.
Samą z obecny dziedzinie jaka zostaje do stworzenia przed pozą tylko rola ubioru, paintball tylko nie rewia mody dodatkowo można się założyć w pewne stare ubrania (jeansy, dres, itp.) obowiązkowo takie co zasłonią całe ciało. Zawsze pamiętajmy wiedzę, że w takim stroju na tłu paintballowym będziemy robić dość ekscentrycznie – większość graczy korzysta z dodatkowych strojów przeznaczonych do paintballa albo nowych militarnych ubrań z kamuflażem. Kombinezony kamuflujące ogromnie często można pożyczyć przy okazji wypożyczania markera również należy z rozwiązania wziąć. Należy także pamiętać o ubezpieczeniu sobie choć najprostszych rękawiczek.
Na bok podsumowanie, refleksje oraz wiele rad dla tych którzy obecnie przymierzają się do ostatniego żeby pierwszy raz zagrać w paintball. Po pierwsze ubiór, nie ma zamiaru się mieszkać w jedno domowe ciuszki, właściwie za chwila złotych wypożyczyć kombinezon, jaki uchroni nas przed ubrudzeniem i dzięki niemu będzie nam się łatwiej zamaskować. Kolejna szczególnie poważną czynnością jest ochrona dłoni, pierwsze to wystawiamy pod ostrzał zainteresowanego to broń a wraz z nią swoje ręce, zatem istotne jest żebym mieli pewne choćby najprostsze rękawiczki. Ale teraz wspomniałem o gwarancji tylko trochę słów na materiał maski, wiadomo stanowi ona konieczna również wolny niej nie zostaniemy wpuszczeni na miejsce rozgrywki ale o zabezpieczyć się przed jej parowaniem. Gdyby nie dysponujemy grą z podwójną szybką możemy posmarować szybkę od wewnętrznej strony specjalnym środkiem (anty-fog) lub szamponem bambino co zmniejszy parowanie szyby. Tę rzeczą jaka wymagał poruszyć to rzecz markera atrakcyjny Tippmann 98 sprawdza się rewelacyjnie niemniej jednakże, kiedy przyjdzie stawić czoło przeciwnikom uzbrojonym w elektro-pneumatyczne markery siła ognia pewno być mała. Jest to zapytanie bądź z razu wydawać wielkie pieniądze i inwestować w piękny sprzęt? Naszym przekonaniem nie należy gdyż elektro-pneumatyki oprócz doskonałej wartości wymagają również częstego serwisu, ponadto niewprawieni gracze wystrzelają tysiące kulek co niekoniecznie odda się na ich skuteczność. Proponuję zostać przy zwykłych pneumatycznych markerach takich jak T98 również optymalnie grywać z pracodawcami na bliskim stopniu zaawansowania dzięki czemu na może będziemy dumni z muzyki.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Pierwszy raz w paintball

przez Michal80 » Wt lis 22, 2016 12:44 pm

Strzelanie - malowanie, czyli wszystko co powinieneś rozumieć o paintballu

W wielu słowach paintball to daje zespołowa, polegająca na trafianiu do przeciwnika kolorowymi kulkami z farbą z tzw. markerów. Jest wówczas gra bezpieczna, emocjonująca, pozwalająca wykonującym na wyzwolenie wielkich kwoty adrenaliny oraz doskonaląca pracę w składzie.Gdy zatem się wszystko zaczęło?

Na starcie lat '70 amerykańscy farmerzy wykorzystywali specjalne karabinki strzelające farbą do znakowania bydła i drzew. Zainspirowało to trójkę młodych pasjonatów sportów ekstremalnych Charlesa Gainesa, Hayesa Noela i Boba Gurnseya do zmodyfiowania tego urządzenia na potrzeby paramilitarnej gry zespołowej.

27 czerwca 1981 r. rozegrano pierwszą oficjalną rozgrywkę, w jakiej wzięło współudział 12 os. Wykorzystanym scenariuszem była eliminacja, ponieważ na startu pozę tę oznaczano “The National Survival Game":).

W 1982 roku otworzono pierwsze zawodowe pole paintballowe w Rochester w powstanie Nowy Jork. Rok później zrobiły się pierwsze mistrzostwa Stanów. Z obecnego czasu strzelanie kolorowymi kulkami poprawia się w niezwykle dynamicznym tępie. Jest intensywny rozwój technologiczny (karabinki, kulki, sprzęt ochronny itd.) oraz organizacyjny (Ligii paintballowe, Stowarzyszenia i Organizacje). W Europie paintball pojawił się na początku lat '90 a do dnia dzisiejszego zakorzenił się niezwykle dobrze.

Czym się gra?

Do muzyki w paintball przyjmuje się tzw. markerów (karabinków paintballowych) i amunicji w kwestie żelatynowych kulek z organicznym barwnikiem w sposobie. W okresie trafienia kulka pęka farbując w czytelny sposób cel. Kulki są nietoksyczne i całkowicie biodegradalne - przy najbliższym deszczu wszelkie ślady rozgrywek znikną.

Marker jest daniem pneumatycznym - siłą napędową jest powszechnie dwutlenek węgla (CO2), który w skroplonej postaci dany w określonej butli przykręcanej do markera. W sezonie naciśnięcia spustu gaz się rozpręża i wyrzuca kulkę z lufy. Czasami spotyka się też sposoby na sprężone powietrze (HP), ale w popularnym wykorzystaniu należą one jednak do rzadkości.

Kulki nasuwa się w pojemniku zwanym spłuczką zamontowanym nad korpusem markera. Pojemność standardowej spłuczki wynosi 200 kulek. Zdecydowana większość markerów jest zasilana w kulki grawitacyjnie i dlatego dla markerów o większej szybkostrzelności dopasowuje się motospłuczki, które w niezwykli sposób przyspieszają ładowanie amunicji.

Albo zatem istnieje bezpieczne?

Według Paintballowego Serwisu Informacyjnego sport tenże jest mocno pewny aniżeli golf czy tenis. Zdziwiony? Wbrew pozorom, paintball jest absolutnie bezpieczny, ale właśnie pod jednym warunkiem: jeżeli grający zaczynają się do głównych reguł zabezpieczenia. Te wartości to:


Używaj tylko specjalnej gry do paintballa chroniącej twarz i uszy, żadne półśrodki nie wpadają w sztukę.
Zupełnie nie ściągaj maski podczas gry, ani w pobliżu miejsca rozgrywek. Zwłaszcza kusi wytarcie zaparowanej maski w ferworze walki - niech Ci toż nawet do góry nie przyjdzie!
Chodź tylko w wyznaczonym i zabezpieczonym terenie.
Maksymalna dopuszczalne prędkość wylotowa kulki z lufy to 300 stóp na minutę (93 m/s).
Stosuj zasadę minimalnej bezpiecznej drogi do oddania strzału, która powinna stanowić min. 6 m.
Przed grą również po grze zabezpieczaj broń (blokada spustu, zatyczka na lufę, lufa skierowana w dół). Podobno każdy karabin raz do roku sam strzela:). Poza grą nigdy nie zmierzaj do gości, ani do zwierząt.
By uniknąć zadrapań i siniaków zadbaj o właściwy strój ochronny (kombinezon, rękawiczki, apaszka na szyję, czapka bądź chusta na inteligencję i koniecznie wysokie buty chroniące kostkę).

Z ludzi kontuzji, których byłem świadkiem w trakcie wydawanych poprzez nas gier w paintball, najistotniejsze było... skręcenie nogi podczas biegania. A to uraz oraz daleko "oryginalny", jaki mógłby się przydarzyć każdemu i wszędzie. Niemniej jednak, można znacząco zmniejszyć ryzyko tego typu kontuzji robiąc przed zajęciami zwykłą rozgrzewkę.

Paintball Rzeszów: http://b3team.com.pl/
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron