Palety w budownictwie - ich rozwiązanie

Palety w budownictwie - ich rozwiązanie

przez Michal80 » Śr gru 07, 2016 10:01 am

Palety – produkt o dość prostej konstrukcji, a jednocześnie tak ważny w branży budowlanej. To właśnie na paletach najczęściej składowane są materiały budowlane, zwłaszcza te ciężkie i trudno do przemieszczenia w inny sposób – palety są natomiast wygodnie transportowane za pomocą wózka widłowego.Z palet korzystają zarówno producenci materiałów i narzędzi budowlanych, jak i hurtownie i sklepy, ale nie brakuje ich również na placach budowy - bo przecież w jakiś sposób odpowiednie materiały muszą tam trafić. Palety w branży budowlanej wykorzystywane są nie tylko w budynkach o charakterze magazynu, ale również na powierzchni sklepowej, gdzie przecież trzeba szybko, bezpiecznie i w dużej ilości dostarczyć potrzebne produkty na sprzedaż.
Palety pozwalają na to, by przetransportować materiały budowlane w sposób:
jak najszybszy,
bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla transportowanych przedmiotów,
wygodny, w końcu trzeba dbać o pracowników.
Palety są również na tyle praktyczne, że można przetransportować w nich niemal wszystkie rodzaje materiałów budowlanych – zwłaszcza, że można dostać je w różnych rozmiarach, a jeśli chodzi o ich wytrzymałość wagową, to są w stanie poradzić sobie z naprawdę dużymi ciężarami – a takie przecież spotyka się w budownictwie.
Wybierając palety można wybierać między tradycyjnymi, czyli wykonanymi z drewna, a plastikowymi, które ostatnio cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość oraz wygodę. Trzeba jednak przyznać, że to te drewniane wciąż są najczęściej wykorzystywane – ze względu na dość niską cenę, firmy chętnie korzystają z nich również w sposób jednorazowy. Dostarczają w drewnianych paletach materiały, nie oczekując późniejszego zwrotu. Trzeba jednak zaznaczyć, że na rynku dostępne są również jednorazowe palety plastikowe. To tylko kwestia czasu, kiedy to właśnie te z tworzywa sztucznego będą najczęściej stosowane w branży budowlanej - choć tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danej firmy czy osoby.
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Palety w budownictwie - ich rozwiązanie

przez Michal80 » Śr gru 07, 2016 10:07 am

Zasady bezpiecznego przewozu surowców budowlanych

Przewóz artykułów budowlanych toż szczególnie charakterystyczny proces logistyczny, któremu sprostać mogą tylko niektóre firmy transportowe. Wymogiem szczęścia jest dokładne planowanie, odpowiedni środek transportu, odpowiednie wiedze osób pracujących załadunku, przewozu i rozładunku, ale także niezbędnego zabezpieczenia towarów.Podział produktów budowlanych na masowe (pakowane i szerokie) oraz drobnicowe w wydatnym poziomie determinuje wybór środka transportu. Natomiast podczas wyboru odpowiedniej technologii przewozu poza rodzajem przewożonego towaru potrzeba wziąć jeszcze pod opiekę takie elementy jak masa objętościowa, sposób opakowania, ilość i waga produktów, warunki drogowe oraz odległość transportowa. Istotną rolą jest wtedy, w którym biuru czy którą szkołą będzie robiony załadunek i rozładunek.
W razu małych odległości (umownie angażuje się dystans około 80 kilometrów), za szczególnie wydajną i najpraktyczniejszą metodę przewozu brany jest przewóz samochodowy. W ostatni metoda potrzebne produkty, formy i prefabrykaty możemy błyskawicznie i odpowiednio przewieźć ze zespołu magazynowego do składu na placu pracy bądź całkiem pod postać roboczą urządzenia montażowego (stanowi tylko faktycznie nazywany montaż „z kół").
Pojazd pozwala trafienie z towarem bezpośrednio do terytorium, gdzie jest on wskazany. W współzależności z warunków, możemy dopasować taki pojazd, aby ważna nim było łatwo manewrować. Wielokrotnie nawiązuje się z innego gatunku samochodów ciężarowych z specjalnym wyposażeniem takim jak HDS, przyczepy, naczepy, platformy niskopodwoziowe, wywrotek i ciągników. Te niedawne doskonale sprawdzają się w transporcie materiałów masowych, w razie produktów sypkich i mocnych prawie zawsze stosuje się z wywrotek, które możemy łatwo opróżnić grawitacyjnie.
Istotną sprawą w transporcie produktów budowlanych jest bezpieczeństwo. Za jego zapewnienie ważna jest jednostka pracująca załadunku wraz z kierowcą, a potem jednostka dorosła za rozładunek. A tak kluczowe jest, żeby kierowca przeszedł stosowne przeszkolenie. Poza właściwym doborem gatunku materiału przewozu potrzeba zwrócić uwagę na jego konstrukcję również wyposażenie umożliwiające zamocowanie ładunku tak, żeby się nie prowadził w czasie podróży. Są do co burty, kłonice, liny, ściągacze i pasy mocujące. Koniecznie należy spośród nich kosztować, w przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia niebezpiecznej okoliczności na trasie, a i... mandatu.

Reklama: Trans-Pal - Palety
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron