Kuchnia wedle wartości Feng Shui

Kuchnia wedle wartości Feng Shui

przez Michal80 » So gru 03, 2016 10:38 am

Wedle zasad aranżacyjnych Feng Shui, każde pomieszczenie posiada inny żywioł. Kuchnia w życiu jest elementem ognia, gdyż w części domów co w niej wylewa się życie domowe i prywatne. Kuchnia wiąże się oraz z ciepłem domowego ogniska, więc należy zaprojektować ją w harmonii ze starochińską sztuką aranżacyjną.Lokalizacja kuchni
Biorąc pod rozwagę fakt, iż kuchnia jest pomieszczeniem, w którym składa się pozytywna energia istotna stanowi jej prawidłowa lokalizacja. Prawidłowo, by kuchnia znajdywała się dokładnie w życiu jednak nie w jego centrum. Sam kształt pomieszczenia winien być regularny. By zachować, jak daleko dobrej energii wewnątrz pomieszczenia warto zwrócić koncentrację na pozycję drzwi do kuchni. Nie powinny one otrzymywać się naprzeciwko drzwi do kąpieli sypialni albo okna.
Kuchnia jest nie jedynie żywiołem ognia, gdyż spędza w niej zarówno żywioł wody. Stąd te warto uzupełnić jej aranżację o drewniane składniki, takie jak podwieszane drewniane łyżki bądź drewnianą deskę.
Zasada trójkąta
Najistotniejszymi momentami w kuchni są 3 stanowiska: kuchenka, zlew i lodówka. Zasada złotego trójkąta mówi jasno, by z względów oszczędności czasu i sile ustawić te trzy newralgiczne tematy na wygląd trójkątna. Wówczas korzystanie z kuchni będzie pożyteczne i wygodne.
Sama kuchenka symbolizuje ogień, który stanowi synonimem bogactwa. Równocześnie widoczny jest zbyt relacje międzyludzkie. Kuchenka nie winna być ustawiona przodem do drzwi lub w taki możliwość aby osoba gotująca była tyłem do docierających do miejsca jest.
Lodówkę natomiast należy położyć w dogodnym miejscu, tak żeby sięganie do niej nie sprawiało problemów. Nie należy dawać do sprawy, w jakiej to lodówka świeci pustkami, bo jest toż cecha braku niezależności.
Zlewozmywak należy ustawić przy oknie z czystym widokiem. Warto również upewnić się, bądź hydraulika w kuchni funkcjonuje bez zarzutów.
Funkcja barw i oświetlenia
Kuchnia to uczucie każdego budynku, stąd też o dopilnować o to, żebym była pomalowana na zimowe barwy. Dobrze będą szukać się tutaj kolory takie jak żółty, pomarańczowy, zielony oraz nowe ciepłe kolory. Powinno unikać się typowo zimnych kolorów, zaś w szczególności odcienia niebieskiego i czarnego. Należy także zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie kuchni – winna stanowić czytelna i szeroka.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Kuchnia wedle wartości Feng Shui

przez Michal80 » So gru 03, 2016 10:43 am

Włoska kuchnia dla wszystkiego!

Pizza i spaghetti co jedynie wybrane z potraw, które są częste tudzież cenione na całkowitym globie. Trudno odnaleźć osobę, która nie spróbowałaby kiedykolwiek jakiegoś jedzenia z kuchni włoskiej. W niemal jakimkolwiek nawet najdrobniejszym polskim mieście otrzymuje się minimum jedna pizzeria.To sprawia, że kuchnia włosa istnieje właściwie mocno ciekawa? Ciężko o jednoznaczną opinię. Jednak istotnymi składowymi na prawdopodobnie jest jej inny smak i wysoki wygląd potraw udekorowanych mieszanką aromatycznych ziół. Niewątpliwie na głęboką popularność włoskiej kuchni oddziałuje też jej żywotność oraz możliwość w przygotowaniu pokarmów. Aby zasmakować włoskiej kuchni, nic nie mamy konieczność przechodzić do restauracji, wiele włoskich potraw mamy możliwość dość szybko i precyzyjnie stworzyć jednemu w lokalu.
Oraz przetrwało to teraz wcześniej wspomniane, kuchnia włoska legitymuje się na materiałach świeżych, dobrych jakościowo. Co tworzy, iż nawet stosunkowo niskie jedzenia takie jak spaghetti, smakują wybornie także dużo dobro okazują się na talerzu. Kuchnia włoska prezentuje się również uniwersalnością dań. Nie istotne lub konsumujemy mięso, bądź również jesteśmy wegetarianami, we włoskiej kuchni każdy znajdzie coś dla siebie.
Warzywa i przyprawy ziołowe to główne fundamenty tej kuchni. Naprawdę najbardziej ciekawe również grane w kilku daniach są pomidory. Te soczyste warzywa są pożądane poprzez włochów. Zdołają je oni skończyć na moc rozmaitych sposobów. Bardzo poważnym elementem kuchni włoskiej jest wyjątkowo mąka, z której występuję m.in. ciasto na pizze bądź innego typie makarony.
Z powodu na swoje nadmorskie położenie we włoskim ustawieniach nie mogło i zabraknąć jedzeń dla wielbicieli owoców morza. Także również dla tej liczby ludzi włosi posiadają sporo do zaoferowania. Nie dziwi też fakt, iż śródziemnomorska dieta jest oceniana do samej z najczystszych na świecie.
Włoskie pokarmy byłyby niepełne bez deseru. Włoska kuchnia jest to również skierowana do każdego rodzaju łakomczuchów, jacy uwielbiają słodkie rzeczy. Ciasta takie np. tiramisu, panna cotta bądź włoskie lody to przysmaki lubiane i cenione na całkowitym świecie.
Jeżeli to Twoja znajomość kuchni włoskiej odbywa się tylko na pizzy i spaghetti, warto zajrzeć najbliższą włoską restaurację i doświadczyć innych specjałów z tego śródziemnomorskiego kraju.

Reklama: Kuchnie na wymiar Kraków - Meblex II
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 2:45 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron